Konağımız

BABAHAN KONAKLARI

Safranbolu'nun tarihi evleri, 1700'lü yıllardan günümüze Türk toplumunun hayatını, ekonomisini, mimari özelliklerini, teknolojisini ve kültürünü en iyi şekilde taşıyan yapıtlardır. Safranbolu'da Eski Çarşı mevkiisinde bulunan yaklaşık 2000 tarihi Safranbolu evinin 800 kadarı yasal koruma altına alınmıştır.

Bir çok din ve topluma ev sahipliği yapan Safranbolu'da bir çok medrese, tarihi camiler, kiliseler, tekkeler, kütüphaneler,hanlar ve hamamlar bulunmaktadır. Bu tarihi yapıtların yanında Türkiye'nin en büyük 4. mağarası Bulak Mencilis Mağarası ve bir çok kanyon yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. 

                                                      Safranbolu Babahan Konakları Evleri Yapısı

 

UNESCO, 17 Aralık 1994 tarihinde Safranbolu'yu Dünya Miras Listesi'ne almıştır. Günümüzde Türkiye'de 50 bine yakın kültür ve tabiat varlığı koruma altında bulunmaktadır. Bunların 1125 tanesini Safranbolu yapıtları oluşturmaktadır. Bu nedenle Safranbolu, müze kent olarak da bilinmektedir.

Yüksek Anıtlar Kurulu tarafından verilen Safranbolu'nun En İyi Restore Edilen Ev Ödülü'nü almaya layık görülen Babahan Konakları geçmişi ile misafirlerini şaşırtmaktadır. Farklı din ve ırklara ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi dokusunu kaybetmemiş ve aynı zamanda modern yapılarıyla da hayatı kolaylaştırmıştır.

150 yılı aşan bir ömre sahip olan Babahan Konakları, 2017 yılında aslına ve tarihi yapısına sadık kalınarak hayata geçirilmiştir.

Babahan Konakları, iki tarihi binadan oluşup toplam 11 delux odaya sahiptir ve odalarımızda Kablosuz İnternet Yayını, 24 Saat Sıcak Su,WC,Duş,Fön Makinesi, Klima, Çay İkramı,Mini Bar,Tv, Uydu Yayını,Odalarda Çalışma Masası,Uyandırma Servisi bulumaktadır, Ayrıca otelimizde cafe ve restaurant hizmetlerimiz sunulmaktadır. Otelimizin oto parkı mevcuttur.

                                                         Safranbolu Babahan Konakları Odaları


Aktiviteler

Babahan Konakları'nda 150 kişiye kadar her türlü doğum günü, firma toplantısı, mezuniyet kutlamaları, düğün-nişan-söz davetleri gibi yemekli organizasyonlar yapılabilmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak Safranbolu ve çevresi için tuır hizmetini de sağlamaktayız. Bu tür organizasyonlarınız için Babahan Konakları'nı tercih etmeniz sizi farklı hissettirecektir.

                               Safranbolu toplu yemek ve kahvaltı yeri   Safranbolu ev yapımı baklava yapımı   Safranbolu yöresel yemekler için mekan

 

Babahan Konakları - Safranbolu © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.